Proč mít na čele několik hlubokých vrásek, když mohou být pouze jemné a téměř neviditelné?!

Jak můžeme vráskám předcházet?

Výbornou prevencí vůči jejich prohlubování je užívání tekutého kolagenu ve formě peptidů, například Collagen Optimal a také kyselině hyaluronové v tekuté formě – Hyalurmed čirá kyselina hyaluronová. Jejich největší výhodou je jejich skupenství, užívají se perorálně (vypijí se), což znamená, že se opravdu vstřebají do těla a působí zevnitř směrem ven.

Pozor – obličej zcela bez vrásek působí nepřirozeně

Je lékařsky potvrzené, že v této formě se dokáží dostat i do nejmenšího mezibuněčného prostoru v těle, v kloubech a chrupavkách, kde často nedokáží pomoci ani injekce. Tu si sice umíme do čela aplikovat a nemít vůbec žádné vrásky, ale to zas podle metoposkopie znamená, že člověk ještě nedozrál, což v ostatních lidech probouzí opatrnost a podezřívavost vůči člověku bez vrásek.

Vrásky značí i ubývání kolagenu

Kyselina hyaluronová se nachází v mezibuněčném prostoru, v podkoží a v kloubní tekutině v chrupavkách. Tvoří kosti, svaly, klouby, šlachy, ale i kůži, vaziva, chrupavky či dásně… Kolagen se nachází zejména v pojivové tkáni kůže, ve šlachách, svalových tkáních, nehtech, vlasech, kostech a chrupavkách. Možná vás překvapí, že tvoří až šest procent tělesné váhy.

Zdravý pohyb díky kolagenu a kyselině hyaluronové


Je jasné, že bez kolagenu a kyseliny hyaluronové by lidský organismus nedokázal vyrůst a hýbat se. Takže nerozhodují ani tak o mladistvém vzhledu, jako spíše o svobodě a kvalitě pohybu. Ale i kvalitě života. Proto se vyplatí tyto látky organismu pravidelně doplňovat.