Jelikož se koronavirus, který způsobuje COVID-19, šíří globálně, pravidelné a správné mytí rukou a používání dezinfekce jsou jedním z nejúčinnějších způsobů prevence šíření infekce.

Účinná dezinfekce však kromě virů a bakterií ve značné míře ničí i pokožku rukou. Naštěstí existují šetrné alternativy, které jsou vhodné i pro nejmenší.

Jak vlastně dezinfekce funguje?

Princip fungování dezinfekce na bázi alkoholu je stejný jako u mýdla. Obsahuje molekuly, které mají, laicky řečeno, na jedné straně zakončení přitahující vodu a na druhé straně tuky. Obal koronaviru tvoří tuk. Ta část molekuly dezinfekce, která přitahuje tuky, se snadno probourá dovnitř viru a tam její opačný konec naruší jednotlivé části, čímž virus zlikviduje.

Druhá strana mince

Mýdlo i dezinfekce však kromě mikroorganismů odstraňují i přirozený, jemný, ochranný tukový film rukou. Pokožka se vysušuje, mohou se tvořit záděry, šupinky, drobné ranky, jednoduše místa, která usnadňují přestup choroboplodných zárodků do organismu.

Existuje i přírodní řešení

Řešením může být používání přírodních dezinfekčních gelů, které kromě ničení bakterií dokážou pokožku i ochránit. Vyzkoušejte například Přírodní dezinfekční gel na ruce od výrobce přírodní kosmetiky Ťuli a Ťuli.

Kromě toho, že tento gel zbaví pokožku všech bakterií, virů a plísní, také vaše ruce zjemní, hydratuje a krásně provoní. Je vhodný i pro vegany.

Přírodní dezinfekční gel na ruce Ťuli a Ťuli je vyroben pouze z nejkvalitnějších surovin, a to bez použití alkoholu, sulfátů, parabenů a silikonů. Je obohacený o BIO aloe vera, BIO jojobový olej, přírodní vitamín E a BIO glycerin. Obsahuje 100% esenciální oleje skořice, čajový strom, eukalyptus, citrónová tráva, tymián a cedr himálajský.

Tyto esenciální oleje mají nejsilnější antibakteriální, protiplísňové, antiseptické a antivirové vlastnosti a dokáží zabít až 99% virů a bakterií.

Praktické rady

V období, kdy často používáme dezinfekci rukou, ať už na bázi alkoholu nebo bezalkoholového gelu, je vhodné pokožku rukou ošetřovat kvalitními přírodními krémy s obsahem mandlového másla, které má prokazatelné regenerační schopnosti.

Mezi dobré rady patří i nakupování dezinfekce stáčené do skleněných nádob. Jednak tím chráníme už tak dost zatížené životní prostředí a zároveň máme jistotu, že dezinfekce ve skle je vysoké kvality. Výrobce, který dbá na eko a bio složení svých výrobků, si zaručeně potrpí i na kvalitní balení.