Artróza je nemoc spojená s lidskou populací prakticky odjakživa.

Jak vlastně artróza vzniká?

Klouby hrají v pohybovém aparátu tu nejdůležitější roli, neboť spojují jednotlivé části těla a umožňují jejich vzájemný pohyb. Vnitřní strana kloubů je pokryta tzv. synoviální membránou, která produkuje minimální množství vazké tekutiny, jež snižuje tření mezi kloubními plochami a vyživuje chrupavku, čímž je zajištěn nebolestivý pohyb v kloubu. Jakmile je některý z kloubů více namáhán, může v něm dojít k tuhosti, ztrátě elasticity a nakonec i možnému poškození, což jsou první příznaky vznikající artrózy.

Jak artrózu můžeme léčit?

Zaměřit bychom se měli hlavně na prevenci. Což v případě artrózy znamená zvýšenou konzumaci kližek a šlach v mase, které by měly doplňovat tkáň v kloubech. Někteří zase doporučují konzumaci gumových bonbónů, což by mělo fungovat na naprosto stejném principu. Dnes však máme daleko fundovanější a účinnější možnosti nejen prevence, ale také samotné léčby.

Výrazné a klinicky ověřené výsledky byly zaznamenány v účincích kyseliny hyaluronové. Tento anti-aging zázrak totiž napomáhá nejen naší kráse, ale také kloubům, do kterých ho můžete dostat i v neinvazivní tekuté formě. Stačí denně přidat 1 ml tekuté kyseliny hyaluronové do sklenice vody a vypít. Ta se okamžitě vstřebá do organismu, kde je vzápětí rozšířena do kůže, kostí, kloubů a svalové tkáně. Pracuje pro vaše tělo zevnitř, kde vyživuje klouby a podporuje tvorbu tělu vlastní kyseliny hyaluronové. Výsledky můžete pozorovat už po prvních týdnech užívání.

HYALURMED Tekutá kyselina hyaluronová

Co pomáhá při léčbě artrózy

Nejlepším způsobem, jak bojovat s artrózou je kombinovat různé metody. Kromě zmíněné kyseliny hyaluronové se zaměřte na posílení obranyschopnosti organismu díky betaglukanu v kombinaci s vitamínem D. Váš imunitní systém pak bude lépe pracovat ve váš prospěch a vitamín D podpoří zdraví vašich kostí a kloubů. A pokud vám dělá dobře na klouby mazání, vyzkoušejte krémy s extraktem z kostivalu lékařského.

Beta glucan 120+ s vitamínem D