Jaké jsou spouštěče zánětů na pleti?

Zánětlivou pleť nechce mít nikdo z nás. Ale zarudlých plošek či pupínků na obličeji bývá obtížné se zbavit. Chcete se dozvědět, jak mít opět pleť jako alabastr? Asi vás nepřekvapí, že základem je úprava jídelníčku a životního stylu. Naštěstí však existují i přípravky, které obnovu vaší pleti urychlí.

Zánět kůže, neboli dermatitida, může být vyvolán ve spojitosti s chronickým stresem, hormonálními změnami, nezdravým životním stylem či životním prostředím, případně nadměrnou konzumací cukru. Existuje však také kontaktní dermatitida, způsobená např. kontaktem s parfémy, kosmetickými přípravky, gumou, medicinálními krémy a mastmi, dráždivými rostlinami, či se slitinami kovů. Ať je dráždivá látka jakékoliv povahy, platí, že pokud s ní zůstává pokožka v trvalém kontaktu, dochází k šíření a zhoršování se dermatitidy.

Jaké můžeme zánětlivou pleť léčit?

Do svého jídelníčku zařaďte hnědou rýži a proso (jáhly). Výborná je například jáhlová kaše, kterou si můžete ochutit na slano či na sladko. Naopak se vyhněte mléčným výrobkům, cukru, bílé mouce, nezdravým tukům, smaženým jídlům a polotovarům.

Na 1-2 měsíce zkuste bezlepkovou dietu. Poté opět začněte konzumovat pokrmy obsahující lepek a sledujte případnou změnu zdravotního stavu. Vyhněte se také pokrmům se syrovými vejci.

Vyzkoušejte výživové doplňky na pročištění tračníku – např. lněná semínka. Občas si dopřejte také detoxikační kúru. Vyzkoušet můžete například nápoj Detox Deotic 30, který obsahuje léčivou sílu 30 bylin a jeho užívání po dobu 25 dní vás zbaví nahromaděných toxinů a únavy a jako bonus navíc vám také posílí imunitu a zrychlí metabolismus.

Bylinný detox Detox Deotic 30

Vitamíny a minerály jsou základ

  • Měli byste dbát na dostatečný přísun vitamínu B, který je potřebný pro zdravou kůži a správný krevní oběh, ale rovněž podporuje reprodukci buněk.
  • Vyzkoušejte také např. pupalkový olej (který podporuje tvorbu kožního mazu) nebo vitamín E (který zmírňuje svědění a suchost kůže).
  • Dobrý je také Zinek (maximálně však 100mg denně), který podporuje hojení.

Dopřejte si kvalitní péči o pleť

Vyzkoušejte obličejové sérum HYALURMED Beauty Drops od firmy Pharma MKL, které díky obsahu kyseliny hyaluronové, allantoinu a vitamínů viditelně zlepšuje povrch pokožky, udržuje pokožku hydratovanou, zabraňuje zarudnutí a zánětům a pomáhá hojit rány. Díky pravidelnému používání HYALURMED Beauty Drops je pokožka hydratovaná a chráněná před vnějšími vlivy. Heřmánek obsažený v séru má zase antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, proto je prospěšný zejména pro citlivou pleť, náchylnou k zánětům.

Obličejové sérum HYALURMED Beauty Drops