Velmi záleží na výběru matrace pro miminka. Tomu však rodiče někdy nepřisuzují příliš velký význam. Do dětského pokojíčku bez dlouhého rozmýšlení umístí postýlku i s matrací, kterou zdědí v rámci rodiny. Nebo vyberou dětskou matraci během pár chvilek online, protože je zaujal popis výrobce a vyhovovala jim cena výrobku.

Matraci pro děti bychom však opravdu měli vybírat s rozmyslem. Chceme-li, aby naše děťátko mělo zdravá zádíčka a správně vyvíjející páteř, neměli bychom tento krok podceňovat. Vždy je lepší, pokud si matraci můžeme osobně prohlédnout.

Na co byste se měli při výběru zaměřit?

POTAH MATRACE pro nejmenší by měl být z přírodních vláken, nebo mít antibakteriální úpravu
• dětská matrace by měla mít CERTIFIKÁT ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOSTI Öko-Tex Standard 100
• matrace pro děti by měla být STŘEDNĚ TUHÁ, nejlépe totiž podpoří správné formování páteře
• středně tuhý PODKLAD je u miminek ideální také z důvodu PREVENCE SYNDROMU NÁHLÉHO ÚMRTÍ
• výhodou je VNITŘNÍ TVAROVÁNÍ MATRACE, to umožňuje lepší odvětrávání a dětem se pak lépe spí
• podceňovat bychom neměli ani VÝBĚR POSTÝLKY A ROŠTU
PRVNÍ MATRACI pro děťátko bychom měli VYMĚNIT DO 3 LET za velkou matraci s větší nosností
• matrace do postýlky pro malé děti mívá OPTIMÁLNÍ NOSNOST MAX. DO 18 KG

Tip na kvalitní matrace pro děti

Český výrobce matrací, firma MORAVIA COMFORT, nabízí kvalitní matrace pro větší i menší děti.

Novinkou v nabídce je matrace ROZÁRKA určená těm nejmenším. Je vyrobená z antibakteriální pěny s úpravou SANITIZED®, zabraňující množení mikroorganizmů. Aby nedocházelo k přehřívání těla miminka, obsahuje unikátní tvarování matrace, zaručující vysokou prodyšnost a patřičný komfort dítěte. To vše je zahaleno v měkkém potahu BAMBOO s přírodním vláknem z bambusu a unikátní úpravou LOTUS, která zabraňuje pronikání tekutin do jádra matrace.

https://moravia-comfort.cz/img/cms/Lotus_CZ.mp4

Dětská matrace Rozárka z z antibakteriální pěny s úpravou SANITIZED®, zabraňující množení mikroorganizmů.
Matrace Rozárka od výrobce Moravia Comfort

V rámci správného formování zad a páteře miminek by měl být povrch rovný a přiměřeně tvrdý. Pokud chcete, aby mělo miminko hlavičku o něco výše než zbytek těla a předešli jste tak riziku zalknutí, můžete do postýlky umístit polohovací klín. Ideální je, pokud je široký stejně jako matrace – takže pokrývá postýlku od jednoho boku k druhému.

Vyzkoušejte praktický klín LITTLE z nabídky firmy MORAVIA COMFORT a vaše děťátko bude spát ve vyvýšené a bezpečné poloze. Textilie Bamboo s unikátní úpravou a použitím 3D air mřížky v horní části klínku zajišťují maximální prodyšnost a pohodlí pro miminka.

Vzhledem k tomu, že miminka až do 4. měsíce věku tráví denně spánkem klidně i 18 hodin, měl by být výběr správné matrace a dalšího příslušenství pro spánek opravdovou prioritou. 

Více informací najdetenawww.moravia-comfort.cz