Jak se zbavit zánětu a krvácení dásní

Zajímá vás, jak vyléčit zánět dásní? Pak si přečtěte následující příspěvek. Dozvíte se, co patří mezi nejčastější příčiny zánětu dásní, neboli gingivitidy, a také jak jej léčit. Bolestivé záněty v ústní dutině dokáží pořádně znepříjemnit život. Pokud jejich léčení nevěnujete příliš pozornosti, může se stát, že se problém z ústní dutiny rozšíří i na další části těla. S léčbou tedy začněte co nejdřív.

Co je to zánět dásní a jak se projevuje?

Zánět dásní, neboli gingivitida, je jedním z nejrozšířenějších onemocnění ústní dutiny. Je způsoben aktivitou bakterií zubního plaku a vyskytuje se až u 90% populace. Projevy gingivitidy jsou následující: dásně zarudnou, otečou a jsou náhle velmi přecitlivělé. Proto následně dochází ke krvácení v ústech i při běžném čištění zubů.  

Nejčastější příčiny zánětu dásní jsou:

• plak

• afty

• abraze, neboli poškození dásňové tkáně

• a další (příčin může být mnoho

Jak na správnou ústní hygienu?

Při nedostatečné ústní hygieně může docházet k nahromadění zubního plaku. Pokud není pravidelně odstraňován řádným čištěním, dásně jsou podrážděné, zarudlé a zanícené. V prvním stádiu bývá zánět dásní bezbolestný. Pokud jej však dlouhodobě neléčíte, může přerůst až v parodontitidu, což je daleko závažnější onemocnění dásní. Nakonec může vést až ke ztrátě zubu.

Při čištění zubů byste však měli mít na paměti, že pokud vyvíjíte přílišný tlak, nebo máte zubní kartáček s velkou tvrdostí, můžete snadno poškodit jemnou tkáň dásní a následně dojde k zanícení a bolestivosti tkáně. Zubní kartáček bychom proto měli volit spíše měkký, držet jej jako tužku, nikoliv v sevřené pěsti a čištění provádět jemným krouživým pohybem.

Pokud trpíte na afty, víte, že můžete mít v ústech najednou jeden, ale i několik těchto nepříjemných boláků. Jedná se sice o nepříjemnou a často i bolestivou záležitost, ale naštěstí většinou afty vymizí během několika dní. Pokud však máte s afty dlouhodobý problém a opakovaně se vám vrací, obraťte se na svého zubaře.

Co vám pomůže na zánět dásní?

Co zabírá na záněty dásní? Nepodceňujte správnou dentální hygienu.

Nejdůležitější je samozřejmě prevence.

  • Nepodceňujte správnou ústní hygienu ráno i večer
  • Pečujte také o mezizubní prostory pomocí dentální nitě či mezizubních kartáčků
  • Používejte výplachovou ústní vodu obsahující unikátní složení mikroflóry, která příznivě působí v ústní dutině při sklonu k zánětům dásní
  • Dvakrát ročně si zajděte na dentální hygienu
  • Po jídle žvýkejte žvýkačky bez cukru (ne více než 3-4 denně)
  • Vyzkoušejte výplachy vlažným odvarem z šalvěje či heřmánku

Pokud už je na prevenci pozdě a vaše dásně jsou přecitlivělé, snadno krvácejí a chcete účinně odstranit zánět dásní, pak si u svého zubaře, dentální hygienistky nebo v lékárně vyžádejte výplachovou ústní vodu s obsahem Chytré houby, neboli Pythia oligandra. Přípravek se jmenuje Chytrá houba PYTHIE Bio Plus. Již během několika dnů pocítíte zlepšení – dojde ke zmírnění otoku a snížení krvácivosti dásní. Ústní voda s Chytrou houbou se také postará o svěží dech. Po odeznění příznaků můžete výplachy ústní vodou občas aplikovat už jen z preventivních důvodů. Pozor, ústní voda nenahrazuje pravidelnou ústní hygienu. 

Chytrá houba neboli Pythium oligandrum pomáhá bojovat i se záněty dásní

Více info najdete na www.pythium.eu