Člověk má v průměru 100 000 vlasů. Pokrývají téměř celé tělo, vyjma rtů, dlaní či plosek nohou. Naše geny určují, zda budou rovné nebo vlnité, světlé nebo tmavé a také to, jaký bude počet vlasových kořínků. Jakmile se narodíme, dostaneme tedy do vínku i kvalitu či hustotu vlasů. Ne vždy jsme však s tím bez výhrad spokojeni. Většinou ten, kdo má vlasů málo, touží po bohaté hřívě a ten, kdo má vlasy vlnité a bohaté, si nepřeje nic jiného, než mít hladké rovné vlasy jako hřebíky.

Vlasový kořínek v průběhu života dokáže vyprodukovat více vlasů: dětem roste jemné chmýří, to je později nahrazeno terminálním vlasem, který se ve stáří opět změní v chmýří. Vlas se obnovuje v růstovém cyklu, který může trvat od dvou do osmi let.
Během života je každý folikul schopen absolvovat přibližně dvacet cyklů. I přesto však některé z nás trápí vypadávání vlasů.

Životní cyklus vlasů

Životní cyklus vlasů zahrnuje tyto tři fáze:

Růstová fáze, která trvá 2 až 8 let. Během této doby se vlas prodlužuje o cca 1-2 cm měsíčně.

Přechodná fáze, která trvá 2 až 3 týdny: aktivita se zastavuje a vlas neroste.

Padající fáze, která trvá 2 až 4 měsíce a zakončuje vlasový cyklus vypadnutím vlasu. Zároveň se objevuje zárodek, ze kterého opět vyroste nový vlas.

Co dělat, abyste zvýšili růst nových vlasů

Doplnit vitamíny a minerály

Jako spousta jiných problémů, i nedostatečný růst vlasů se dá řešit úpravou stravy. Potíže může způsobovat například jídelníček, který obsahuje příliš mnoho masitých a těžkých jídel a naopak málo ryb nebo čerstvé zeleniny.
Do svého jídelníčku byste také měli zařadit potraviny či doplňky stravy bohaté na: zinek, křemík, selen nebo hořčík. Tyto minerální látky totiž účinně posilují vlasy a podporují jejich růst.  Pomohou i obyčejná slepičí vejce, kopřivový čaj, křemíkový čaj (z lékárny) nebo některé minerálky.

Pečovat o vlasy

Pokud budete vlasy pravidelně zastřihávat, alespoň 3-4x do roka, účinně tak podpoříte jejich růst. Velkou péči také věnujte výběru šamponu. Pokud například obsahuje kombinaci nevhodných chemických sloučenin, které vašim vlasům a pokožce nevyhovují, vypadávání vlasů se jen tak nezbavíte.

Nezatěžovat vlasy

Vlasům nedělají dobře teplotní výkyvy – nadměrné vystavování mrazu či letním horkům jim neprospívá. Pozor si dejte také na příliš častou úpravu vlasů – neustálé zahřívání fénem, žehličkou či kulmou, nebo mechanické poškozování kartáčem, tím vším naše vlasy trpí.

Jak rychle obnovit růst vlasů?

Pokud jste již všechny výše uvedené body zařadili do svého života a stále vás trápí řídnoucí porost hlavy, vsaďte na jistotu. Vyzkoušejte Hairize Lab – vlasové sérum s přírodními kmenovými buňkami a výsledky uvidíte již po 40 dnech používání. Jde o pokrokovou léčbu, s vědeckým, 100% přírodním a bezpečným řešením, díky kterému získáte 10x rychlejší přirozený vývoj nových a zdravých vlasů.

Vlasové sérum HAIRIZE LAB působí na základ problému už od první aplikace. Obsahuje nejvyšší procento tří klinicky kontrolovaných látek (Emortal® Pep, Cressatine® a  CROSILK™), které mají následující vlastnosti: aktivace kmenových buněk – účinnost buněk dermální papily a rozvoje aktivace vlasů a prodloužení ve fázi růstu vlasů – hydratační a hedvábné textury. Obsahuje také silnou směs přírodních olejů, které jsou známé svým léčivým působením na problémy pokožky hlavy a vlasů. Metoda HAIRIZE LEB má maximální absorpci (peptidy s molekulovou hmotností menší než 5000 daltonů) a tím pádem i daleko rychlejší účinek než běžné přípravky.

Více informací a e-shop s produkty najdete na stránkách www.pharmamkl.cz