Jak pečovat o suchou pleť

Suchá pleť nás může velmi potrápit nepříjemným pocitem pnutí, zašedlou barvou, tvorbou šupinek a suchých míst. Suchá pleť má sníženou produkci mazových žlázek a chybí jí přirozená ochranná vrstva, kterou je nutné obnovit.

Suchá pleť potřebuje v první řadě výživu a dostatečnou mastnotu. Suchá pokožka se totiž velmi málo mastí, což ji zbavuje ochranného filmu a oslabuje celkový stav pleti. Pleť je pak náchylnější k poškození, tvoří se na ní suché šupinky a především rychleji stárne.

V mládí jsme za ni rádi,  ve stáří naopak

V mládí je suchá pleť možná výhodou, protože se na ní netvoří (nebo jen minimálně) akné, pupínky, rozšířené póry či černé tečky. Suchá pleť je jemná, hebká na dotek a dokonale hladká. Stárnutím se ovšem pokožka stále více vysušuje, mnohem dříve se na ní začnou tvořit vrásky, a suchá pokožka tak stárne mnohem rychleji.

Čím se vyznačuje suchá pleť?

– je zašedlá a unavená
– dochází k nepříjemnému pnutí
– může svědit
– tvoří se suché šupinky
– rychle se tvoří vrásky
– pleť se nedostatečně mastí

Co vám pomůže?

Pokud chcete zlepšit metabolismus kůže a ochranné mechanismy pleti, vyzkoušejte krém via natura Rejuvenator, který kombinuje vysoce čistý BIO betaglukan a panenský BIO kokosový olej, které mají synergický účinek na hydrataci, ochranu a obnovu pleti.

via natura Rejuvenator od Natures

Betaglukan pozitivně ovlivňuje pokožku – zpomaluje stárnutí, zlepšuje metabolismus kůže, ochranu před slunečním zářením, zvyšuje aktivitu fagocytů a zlepšuje ochranné mechanismy pleti. Dlouhodobá aplikace betaglukanu (8 týdnů) ovlivňuje redukci jemných vrásek. Betaglukan také urychluje hojení ran.

Panenský kokosový olej výrazně zmírňuje suchost pleti. Obsahuje vysoký podíl nasycených mastných kyselin, např. kyselinu laurovou, které jsou vhodné pro výživu kůže. Díky svým antibakteriálním a zklidňujícím vlastnostem hydratuje lépe než jiné rostlinné oleje. Kokosový olej poskytuje úlevu od velmi suché a popraskané pokožky.