Parodontitida je zánětlivé onemocnění dásní a závěsného aparátu, které nás ze stomatologického hlediska po zubním kaze trápí nejčastěji.

Jak parodontitida vzniká?

Toto onemocnění vzniká jako důsledek působení bakterií, které se usazují na zubech či pod povrchem dásní a uvolňují toxiny. Ty mají za následek vznik zánětu, který se nejprve usadí na dásních, poté i na systému, který plní funkci pevného ukotvení zubů.

Jaké jsou příčiny vzniku parodontózy?

Příčinou bývá snížená hygiena ústní dutiny, kouření, avitaminózy (nedostatek vitamínů) a zubní kámen.

Jak parodontitidu léčit?

Čím dříve s léčbou parodontitidy začnete, tím lepší je naděje na úspěch. Pokročilá parodontitida může způsobit nevratné poškození závěsného aparátu zubu. Léčba může být konzervativní nebo chirurgická, zásadní je ale vždy spolupráce pacienta. Kvalitní ústní hygiena je nezbytným předpokladem jakékoli léčby parodontitidy. Konzultujte proto nezbytná opatření se svým lékařem a nepodceňujte prevenci.

Jak lze parodontóze předejít?

Základem prevence jsou pravidelné preventivní prohlídky, kdy vám zubní lékař odstraňuje zubní kámen a dokonalá ústní hygiena, se kterou vám může pomoci dentální hygienistka.

Co pomáhá?

Pomoci vám může i revoluční objev českých vědců – Chytrá houba /Pythium oligandrum/, která si poradí nejen s paradontitidou, ale i s mykózami, atopickým ekzémem a psoriázou. Mikroskopická houba působí na nepřátelské buňky jako upír. Čerpá z nich látky, které potřebuje pro výživu. Parazituje na plísních způsobujících choroby, a když svoji úlohu splní, ztratí se.

Pythium má oproti klasickým lékům několik výhod. Přípravek nemá vedlejší účinky a doteď se neobjevily ani alergické reakce. Mohou ho používat i děti a těhotné ženy.

Vyzkoušejte ústní vodu Bio Plus, obsahující Chytrou houbu. Výplachová ústní voda obsahující unikátní složení mikroflóry, která příznivě působí v ústní dutině při sklonu k zánětům dásní.

Výplachová ústní voda s Chytrou houbou