Kdy už se jedná o obezitu?
Obezita je v podstatě zvýšené množství tukové tkáně a s tím související vysoká tělesná hmotnost. Pokud dlouhodobě přijímáte mnohem více energie, než jste schopni vydat, nahromaděná nespotřebovaná energie se postupně promění v tukové buňky.

Nezdravá nadváha je celosvětovým problémem. Způsobuje ho nejen lidská lenost a stále se snižující pohybová aktivita, ale také snadná a rychle dostupná strava (což zahrnuje třeba i různé sladké pokrmy a nápoje nebo také hodně slaná a tučná jídla).

Příčiny vzniku nadváhy

Na vzniku obezity se obvykle podílí celá řada faktorů, nejčastěji se však jedná o kombinaci nevhodného životního stylu, genetických předpokladů a působení okolí. Vliv mohou mít také některé stresující životní situace, jako je například období dospívání (puberta), těhotenství, klimakterium, nástup do sedavého zaměstnání nebo třeba odchod do důchodu.

Jaké faktory hrají roli při vzniku obezity?

  • Nadměrný příjem potravy a kalorií (přejídání)
  • Nevhodné složení stravy
  • Nedostatek pohybu
  • Nedostatek spánku
  • Hypofunkce štítné žlázy
  • Hormonální příčiny (mateřství, nadbytek estrogenů…)
  • Působení některých léků
  • Vliv rodiny a okolí

Samozřejmě, že při rozvoji obezity hrají také významnou roli genetické dispozice, lékaři se shodují na tom, že pokud budeme dodržovat zdravou životosprávu, nemusí se obezita vůbec rozvinout a to i přes tyto predispozice.

Jak podpořit trávení?

Velmi důležitou látkou, která je potřebná pro správné fungování trávení, a také pro štíhlejší postavu, je vláknina. Trávicím traktem totiž prochází v téměř nezměněném stavu. Pro tělo je mimořádně prospěšná, protože na sebe váže odpadní látky, které pomáhá lépe odvést ven.

Glukomannan

Jedná se o druh přírodní vlákniny, který se využívá často jako doplněk při hubnutí. Je to vláknina rozpustná ve vodě a pochází z kořenů zmijovce indického, známého také jako konjac. Sušina hlízy zmijovce obsahuje asi 40 procent glukomannanu. Využívá se v bylinných směsích a potravinách jako je tofu, těstoviny či konjakové želé. Velmi populární je i jako přísada do nápojů na hubnutí, například v Choco Power Slim.

Co pomůže odbourat tukové zásoby?

Konjac přispívá ke snížení váhy díky tomu, že je nízkokalorický. Navíc v žaludku nabírá na objemu, čímž navozuje pocit sytosti, a také oddaluje vyprazdňování. Jedním z nejdůležitějších pozitiv je působení konjaku na střevní mikroflóru, pro kterou se stává potravou. Vytvářejí se tak mastné kyseliny jako například kyselina máselná, u níž se prokázala schopnost zabraňovat růstu tukových zásob. Na podobné bázi funguje i nápoj Choco Power Slim, je skvělým pomocníkem v boji proti nadváze a má také skvělou chuť.