Co je to metabolismus?

Metabolismus zahrnuje všechny chemické procesy, které probíhají nepřetržitě uvnitř našeho těla, jako je např. dýchání, obnova buněk či trávení potravy. Tyto chemické procesy vyžadují energii. Minimální množství energie, které vaše tělo potřebuje k provedení těchto chemických procesů, se nazývá bazální metabolismus.

Mají někteří lidé rychlejší metabolismus než jiní?

Velikost těla, věk, pohlaví a geny hrají roli v rychlosti vašeho metabolismu. Svalové buňky vyžadují více energie k udržení než tukové buňky, takže lidé s větším objemem svalů než tuku mívají rychlejší metabolismus.

S věkem máme tendenci nabírat tuk a ztrácet svaly. To vysvětluje, proč se náš metabolismus může postupně zpomalovat. Obecně mají muži tendenci k rychlejšímu metabolismu, protože mají více svalové hmoty, těžší kosti a méně tělesného tuku než ženy.

Jak mohu nastartovat svůj metabolismus?

Přemýšlíte o tom, jak vyléčit svůj zpomalený metabolismus? Pak pro vás máme pár tipů:

  • Hlídejte si stravu. Snažte se konzumovat tolik kalorií, kolik jich spálíte.  V opačném případě budete nabírat tukové zásoby.
  • Zkuste aerobní cvičení. To je nejúčinnějším způsobem pro spalování kalorií. Měli byste se snažit každý týden absolvovat min. 150 minut aerobní aktivity, jako je chůze, jízda na kole či plavání.
  • Buďte aktivní. Pokuste se zařadit pohyb do své každodenní rutiny. Zkuste třeba chůzi nebo jízdu na kole po celou nebo část vaší cesty do práce. Můžete také používat schody místo výtahu.
  • Vsaďte na bylinný detox. Správná detoxikační kúra vám totiž upraví trávení a zrychlí metabolismus, posílí imunitu, zregeneruje buňky a zbaví vás únavy. Vyzkoušejte například nápoj Detox Deotic 30, který je 100% přírodní a obsahuje 30 účinných bylin a rostlin. Detoxikace organismu je posílená vitamínem B6, který je potřebný pro normální funkci mozku a nervového a svalového systému.