Jak léčit poranění kůže u zvířat, aby bylo hojení co nejkratší? Pokud u našeho čtyřnohého kamaráda dojde k poranění kůže (může být způsobené hmyzím štípancem, povrchovým zraněním či zánětem uší a podobně), kůže je podrážděná, bolestivá a svědivá. Na to pejsek nebo kočička pochopitelně reagují tak, že si dané místo škrábou, vykusují, olizují a může dojít až k akutnímu mokvavému zánětu – takzvaný „hot spot“ (horké místo).
Jak o zvíře s poraněnou kůží pečovat?
Se svým zvířátkem zajděte pro jistotu k veterináři. Ten ránu buďto zafačuje, nebo ji ponechá otevřenou (jedná se o tzv. suché hojení). Ideální je, pokud se vám podaří zabránit infekci v místě poranění kůže, protože infekce výrazně zpomalí hojení a rána se může stát chronickou. Jestliže si zvíře ránu olizuje nebo okusuje, nasaďte mu ochranný límec nebo obleček.
Jak můžeme léčbu zvířecího zranění urychlit?
Ránu pravidelně kontrolujte dvakrát denně, pokud veterinář neurčil jiný postup. Dejte si pozor na komplikace, které mohou nastat. Jakmile se objeví infekce, narůstající otok, hromadění tekutiny v ráně, prasknutí jizvy nebo nekróza (odumření) tkáně, obraťte se ihned na zvěrolékaře.
Pro příznivý průběh hojení podávejte svému mazlíčkovi Beta Glucan Sirup pro zvířata. Tento sirup obsahuje vysoce čistý betaglukan z hlívy ústřičné. Betaglukan má významný vliv na zlepšení imunitního systému. Díky tomu dochází k výrazně snazšímu hojení ran. Sirup také pomáhá zkrátit dobu léčby a rekonvalescence našeho domácího mazlíčka.