Jak léčit popraskané bradavky po kojení

Pokud chcete pro své miminko to nejlepší, zcela přirozeně mu několik měsíců (až let) od narození dopřáváte mateřské mléko. Bradavky však dostávají během kojení zabrat. Přečtěte si proto následující tipy, které vám pomohou s péčí o popraskané bradavky po kojení.

Léčivá síla mateřského mléka

Nechte po kojení na bradavkách zaschnout pár kapek mateřského mléka. Mléko obsahuje přírodní změkčovače pokožky a protilátky pro boj s infekcí, které pomáhají bradavky uzdravit.

Péče o bradavky

– Po každém kojení nechte své bradavky na vzduchu uschnout. Tím se zabrání přilepení oblečení a podráždění prsu. Naopak se nedoporučuje omývat bradavky mýdlem, které je zbytečně dráždí a vysušuje.

– Chcete-li zmírnit bolest, naneste po kojení na bradavky chladivé obklady.

– Po každém kojení naneste přírodní balzám na bradavky od Ťuli a Ťuli, který pokožku vyživí a zároveň pomáhá předcházet vzniku malých kožních ranek a trhlinek. Díky obsahu lanolinu, bambuckého másla a rostlinného glycerinu je pokožka dobře hydratovaná, pružná a zdravá. Přírodní balzám na bradavky vytvoří na pokožce ochranný film, zanechává ji zklidněnou a působí také protizánětlivě.

Pečující balzám na bradavky

– Pokud jsou vaše bradavky velmi bolestivé, může vám pomoci vložení hydrogelových vložek do podprsenky. Ty mají zklidňující účinek, pomáhají udržovat přirozenou vlhkost pokožky a také zabrání tření oblečení o bradavky.

– Používejte vhodnou podporu prsou. Bavlněné podprsenky se širokými neelastickými ramínky vám pomohou podepřít prsa, aniž by dráždily bradavky.

Pokud nic nepomáhá, a i po dvou dnech domácí léčby máte bolestivé a zarudlé bradavky, obraťte se raději na svého lékaře nebo laktační poradkyni.