Letní opalování by se nemělo přehánět. Pokud budete svou pleť nadměrně vystavovat slunečnímu záření, bez vydatného používání kvalitního opalovacího krému s vysokým faktorem, může se vám to ošklivě vymstít.

Skryté nebezpečí slunečního záření

Můžete se totiž na slunci ošklivě spálit a stačí na to jen chvíle. Pokud k tomu dojde, je dobré si dát studenou sprchu, pokožku jemně osušit a vetřít chladivý gel – například s obsahem Aloe vera.

Slunce vám ale může ublížit i jinak. Slyšeli jste někdy o fotostárnutí pleti? Jedná se o předčasné stárnutí pleti způsobené opakováním vystavováním pokožky ultrafialovému záření, především ze slunce, ale i z umělých zdrojů. Fotostárnutí je velice odlišné od klasického (chronologického) stárnutí, protože poškození pokožky plynoucí z ultrafialového záření výrazně ovlivňuje strukturu pleti.

Mezi rané projevy stárnutí patří jemné linky okolo očí a úst a vrásky na čele, povadlá pleť, napnuté rty ztrácející svůj barevný odstín, rozšířené žilky na nose, tvářích a krku nebo různé pigmentové skvrny jako pihy či stařecké skvrny.

Jak chránit pleť před poškozením sluncem?

Chcete-li si z letního opalování odnést jen svěží, sluncem políbený vzhled, pak nic neponechejte náhodě. Pořiďte si kvalitní opalovací krém HYALURMED s unikátním filtrem SunCAT MTA, který není absorbován do kůže, a tím poskytuje delší dobu ochrany na povrchu kůže při minimální koncentraci opalovacího krému. Krém vám tak vystačí na delší dobu než běžné přípravky. Přípravek od firmy Pharma MKL zajišťuje širokospektrální ochranu před UVA + UVB paprsky. Účinnost s poměry SPF a SPA je výrazně vyšší než je tomu u konkurenčních přípravků. Opalovací krém HYALURMED dobře snáší i osoby s velmi citlivou pokožkou. 

Krém navíc obsahuje kyselinu hyaluronovou, čímž zajišťuje pokožce aktivní hydrataci, regeneraci a perfektní ochranu před jejím nežádoucím stárnutím a stařeckými skvrnami.

Více informací získáte na: www.pharmamkl.cz