Co je to kolagen?

Už našim předkům byly známy skvělé účinky kolagenu na lidské tělo. Kolagen je extracelulární bílkovina, která se přirozeně vyskytuje v těle všech savců, tedy i u člověka. Jedná se o základní stavební hmotu pojivových tkání pohybového aparátu. V těle člověka představuje kolagen zhruba 30 % všech tělních bílkovin, tvoří 70 % sušiny kloubních chrupavek a dokonce 10 % naší celkové hmotnosti. V současnosti známe přes 27 různých typů kolagenů, kdy všechny mají rozličné vlastnosti. Ovšem z 90% se jedná o kolagen typu I., který je přítomný ve šlachách, pokožce, kostech a zubech.

Jak se projevuje nedostatek kolagenu?

Kolagen se nachází téměř v celém těle, včetně žaludku. Snížení množství kolagenu ve střevech může vést k střevní permeabilitě nebo “syndromu děravého střeva”. Mezi příznaky patří zácpa, průjem, únava, nedostatek živin a poškozený imunitní systém.

Nedostatek kolagenu v těle způsobuje také ztenčení a lámání vlasů a nehtů, nebo třeba celulitidu.
Oblast pod očima se jeví stále více prohloubená a tmavší a obecně celá pokožka obličeje ztrácí svou pružnost a vitalitu. Chrupavka, pojivová tkáň kostí a kloubů, se skládá z velkého množství kolagenu. Jeho ztráta v těchto oblastech vede k většímu tření kosti na kost, což způsobuje bolest a zánět a brání bezproblémovému pohybu – a to i u vazů a šlach.

Kolagen tvoří stěny krevních cév, které jsou kvůli úbytku kolagenu méně schopné regulovat průtok krve. Přerušení průtoku krve může vyvolat příznaky, jako jsou bolest na hrudi, závratě, únavu a časté bolesti hlavy.

Jak léčit nedostatek kolagenu?
Kolagen dodává pokožce strukturu. Když se v ní nachází méně kolagenu, kůže ztrácí svou pevnost a pružnost a je náchylnější k tvorbě vrásek. Užívání hydrolyzovaného kolagenu v tekuté formě pomáhá zmenšovat jemné linky a vrásky díky regeneraci kolagenové části kůže, v níž se nachází. Vyzkoušejte kolagen Optimal Plus F PRO Collagen, který má nejvyšší obsah kolagenu na trhu, obohacený o kyselinu hyaluronovou, vitamin C, zinek a kyselinu listovou. Kolagenové peptidy obsažené v OPTIMAL tekutém kolagenu fungují jako spouštěč aktivace vlastní kolagenové tvorby.

Více informací se dozvíte na: www.pharmamkl.cz