Oslabená imunita u dětí je často něco, co začneme registrovat, až když nastanou výraznější komplikace. Dnešní dítka mají často nedostatek pohybu, málo spánku, stravují se nezdravě a na vzduchu tráví pár minut denně. Jak to můžeme změnit, abychom podpořili dětský imunitní systém?

Stresové situace u dětí
Stres má na imunitu velký vliv. Pokud zjišťujete, že vaše děti zažívají ve škole nebo doma stresové situace, zkuste je zapojit do nějakého sportovního či uměleckého kroužku. Pokud je daná aktivita bude bavit, uvolní se, získají novou energii a budou se postupně zdokonalovat a získávat pochvalu od okolí. A ta někdy dělá divy 🙂

Sportem ku zdraví
Pravidelný pohyb má příznivé účinky na lidské tělo a pomáhá naší obranyschopnosti, aby mohla správně fungovat. Sport je proto pro dětský organismus a posílení imunity velice důležitý. Ideální je, když dítě začne se sportem v nějaké mírnější verzi již v předškolním věku a osvojí si tyto návyky do dospělosti.

Zdravě jíst, dobře spát
Vedle sportu je důležitý i příjem vyvážené stravy, dodržování pitného režimu a dostatek kvalitního spánku, který zajišťuje potřebnou regeneraci organismu.

Jak dosáhnout toho, aby si děti opravdu odpočinuly?
• Dvě hodiny před spaním už děti nenechte sledovat TV, tablet, nebo hrát hry na počítači či telefonu
• Rovněž jim k večeři nedávejte nezdravá a těžko stravitelná jídla
• Rozhodně vynechejte také sladkosti – ty snadnému usínání opravdu nepomáhají

Jak léčit oslabenou imunitu u dětí?
Kromě výše zmíněných rad zkuste podpořit imunitu svého dítěte také vhodnými doplňky stravy – ideálně s kvalitním betaglukanem z čerstvé hlívy ústřičné. Ten bývá totiž nejúčinnější a v nejvyšší kvalitě.

Co pomůže?
Na podporu obranyschopnosti můžete svému děťátku podávat například Beta glucan dětský sirup 1+ s příchutí lesní jahody a s vitamínem C, který kromě svých příznivých účinků na zdraví ještě i výborně chutná. Tento sirup obsahuje čistý betaglukan vysoké kvality, získaný z hlívy ústřičné, a vitamín C. Právě díky tomuto složení přispívá ke správnému fungování imunitního systému dětí.