Vaginální mykóza postihuje většinu žen a ať už jde o akutní nebo chronické problémy, jejich vznik nesouvisí s nedostatečnou hygienou.
Toto onemocnění způsobuje přemnožení kvasinek, které jsou součástí poševní mikroflóry. Pokud se naruší přirozené pH pochvy, kvasinky se začnou ve velkém množit a vznikne nepříjemná mykóza.
Jaké jsou příznaky vaginální mykózy?
Základním příznakem je bílý (většinou hustý) výtok z pochvy a následně nepříjemné svědění a pálení. Dalšími příznaky jsou bolesti při močení nebo bolest při pohlavním styku. Těmito příznaky vám tělo dává najevo, že něco není v pořádku a je nutné problém začít řešit.
Co vaginální mykózu nejčastěji způsobuje?
Vaginální mykózu (kvasinkovou infekci) může způsobit stres, psychická zátěž, klimatické změny, hormonální změny během těhotenství, užívání antikoncepce, období menopauzy, nebo třeba léčba antibiotiky.
Co pomáhá na vaginální mykózu a jak se jí vyhnout?
► Ze svého šuplíku se spodním prádlem vyhoďte syntetické spodní prádlo, tanga a také kalhotky, které jsou vám příliš těsné. Nebudete sice vypadat jako andílek od Victoria´s Secret, ale nejlepší službu vám opravdu udělá bavlněné spodní prádlo.
► Pokud opakovaně trpíte na kvasinkovou infekci, měly byste si dělat preventivní sedací koupele. Vyzkoušejte objev českých vědců – Chytrou houbu. Chytrá houba (Pythium oligandrum) si s tímto problémem totiž velmi dobře poradí. Působí jako upír na nepřátelské buňky. Zmírňuje a odstraňuje projevy spojené s kandidózou vagíny, která způsobuje svědění, pálení a výtok. Chytrá houba pomůže obnovit vaši fyziologickou mikroflóru.
► Nepoužívejte v intimních partiích deodoranty a produkty s výraznou parfemací.
► Dodržujte zdravou životosprávu a snažte se vyhýbat stresu.
► Vyhýbejte se jídlům s vysokým obsahem cukru, ta totiž podporují vznik kvasinkové infekce.
► Po plavání ve veřejných bazénech použijte sprchu.