Bezpečné opalování je základ

Během deštivých jarních dní se už nemůžeme dočkat, až se budeme moci opalovat a získat krásně hnědý odstín pleti. A když konečně vyjde byť jen trochu sluníčka, nastane období chytání bronzu a na slunci chceme trávit co nejvíce času. Nic by se ale nemělo přehánět. Základem je postupné a bezpečné opalování.

Jak se nejlépe chránit před sluncem?

Slunce na nás nepůsobí jen u vody na lehátku, ale také ve městě. V některých městech, kde není dostatek zeleně a vody, které by horko alespoň částečně kompenzovaly, je totiž stejné riziko spálení pokožky, jako na dovolené. Betonové povrchy do sebe nasávají horkost a výsledkem je, že na vás teplo sálá ze všech stran.

Nezapomínejte na krém s SPF faktorem

Například na nekrytých parkovištích může teplota dosahovat až 50 °C. Proto i když jdete jenom do práce či do školy, vždy se nezapomeňte asi 30 minut před odchodem z bytu (či klimatizovaných prostor) namazat ochranným krémem, vhodně se obléknout (zakrýt ramena i hlavu) a nezapomenout si sluneční brýle s UV filtrem.

Záření proniká i skrze sklo oken vašeho automobilu či hromadných dopravních prostředků, i ve stínu si koledujete o spáleniny. Krémem namažte vždy celé tělo i obličej – UV záření snadno pronikne skrz oblečení, nestačí se natřít jen na odhalených částech těla.

Opalovat se a zároveň hydratovat pleť?
Jde to!

Chcete-li se chránit před sluncem a zároveň něco udělat pro svou pokožku, vyzkoušejte kvalitní opalovací krém HYALURMED s unikátním filtrem SunCat MTA, který není absorbován do kůže, a tím poskytuje delší dobu ochrany na povrchu kůže při minimální koncentraci opalovacího krému.

Kromě spolehlivé ochrany před sluncem předchází díky přídavku kyseliny hyaluronové i negativním důsledkům slunění, jako je fotostárnutí pleti (photoaging) nebo vzniku stařeckých skvrn. Po použití bude vaše pleť perfektně hydratovaná, pružná a rovnoměrně lesklá.

Chraňte se, ať si nepřivodíte ošklivé popálení od slunce

Existují různé stupně závažnosti popálenin od slunce. Nejbolestivější bývají spáleniny uší, nosu, kouty, záda a dekolt.

Rozlišujeme tři stupně slunečních spálenin:
Mírné: kůže je růžová až začervenalá, na dotyk horká a bolestivá, svědí. Po pár dnech kůže sama zhnědne, protože začne sama produkovat více melaninu.
Středně těžké: kůže je rudá a tvoří se na ní malé puchýřky, které svědí a praskají. Poté se spálená kůže sloupne.
Těžké: kůže má tmavočervenou až purpurovou barvu s puchýřky nebo bez nich spolu s doprovodnými příznaky – zimnicí, bolestmi hlavy, nevolností, závratěmi a horečkou

Důležité je nepodceňovat ani malé spáleniny, neboť příznaky se mohou objevovat postupně a dosáhnout maxima až během 24 hodin.