Co jsou to kruhy pod očima a jak je léčit?

Kůže pod očima je velice tenká a citlivá a také dost průhledná. Je protkaná velkým množstvím žilek a lymfatických žláz, které zásobují oko a oční okolí. Jestliže se tyto žilky z nějakého důvodu rozšíří, mohou zapříčinit tmavší zbarvení pod očima. Stejný efekt může mít i hromadění tuku a vody v této oblasti. Na kruzích pod očima se nepodepisuje pouze nedostatek spánku, ale také nezdravá strava, dědičnost, stres ale i zanesený organismus či nejrůznější onemocnění.

Co způsobuje kruhy pod očima?

Temné váčky pod očima nejsou jen kosmetickým problémem, ale většinou značí nějaké doprovodné potíže, které zatěžují organismus. Může jít o chudokrevnost, poruchy mízního a cévního řečiště, poruchy štítné žlázy, jaterní či žaludeční potíže, hormonální výkyvy, ale i alergie či geneticky danou stavbu lebky, která nadočnicovými oblouky jednoduše zářivému pohledu nepřeje.

Proč máme pod očima tmavé kruhy?

Důvody mohou být následující:
– Špatné stravování
– Ponocování či nedostatek spánku
– Alkohol a cigarety
– Nadměrné psychické vypětí a stres
– Nedostatek pohybu a sedavé zaměstnání
– Časté sledování monitoru
– Dlouhé soustředění při řízení auta
– Nadměrné solení pokrmů
– Časté mnutí očí (např. z důvodu chronické či senné rýmy)
– Užívání hormonální antikoncepce či hormonální léčba
– Onemocnění jater, ledvin či lymfatického systému
– Problémy se štítnou žlázou

Jak můžeme kruhy pod očima léčit?

Způsobů se nabízí hned několik – od babských rad až po speciální krémy pro oční okolí. Vybrali jsme pro vás následující tipy:

Dopřejte své pleti zpevnění i zevnitř pomocí vitamínů a minerálů. Ke zpevnění cévek i v oblasti očí je důležitý příjem vitamínu C v kombinaci s rutinem, který zvyšuje jejich odolnost.
Obohaťte svou stravu o dostatek kolagenu a elastinu, které mají blahodárný vliv na vypnutí a obnovení pleti. Užívání kvalitního kolagenu vám napomůže nejen k regeneraci kůže, ale i obohacení síly vlasů, chrupavek a kostí.
Méně solte a dodržujte pitný režim – nejlépe 3 litry tekutiny denně. Nepočítejte do něj kávu a černý čaj.
– Pokud vám nezabírá dlouhodobá péče, vyzkoušejte krém s komplexním účinkem, který je viditelný již po pár dnech užívání. Jedná se oční krém COLLAGEN EYEREVIVE®, který pomáhá bojovat proti tmavým kruhům a váčkům pod očima. Ve starším věku jeho příznivé účinky oceníte zejména v působení proti stárnutí buněk, zvýšení vitality pokožky, posílení víček a především vyhlazení povrchových i hlubších vrásek kolem očí. Krém obsahuje také přirozený peptid Argierline, který účinně napodobuje působení botoxu. Dochází tak k postupnému snižování svalového napětí a tím odstranění vrásek a zabránění tvorbě nových. Peptid kolagenu aktivuje buněčnou regeneraci a přidaný kofein odstraňuje tmavé kruhy pod očima a neestetické váčky. Unikátní složkou je slída – přírodní krystal, který rozjasní vaše oční okolí přirozeným leskem.