Určitě je dobré dodržovat všechna preventivní opatření proti nakažení koronavirem, která nám velí jak vláda, tak také selský rozum.
Pokud můžete, zůstaňte doma
Pokud druh vaší práce umožňuje pracovat z domu (tzv. home office), zůstaňte raději doma a nejezděte do kanceláře. Pokud ne, snažte se opravdu jet pouze do zaměstnání a poté domů. Na nákup potravin vyrážejte třeba jen 1x týdně. Každá návštěva prostor, kde se zdržuje větší množství lidí, je zbytečným rizikem.
Neznamená to ovšem, že musíte z obavy před koronavirem sedět následujících 30 dní v obýváku. Každý den bychom měli pobývat na čerstvém vzduchu alespoň 30-60 minut. Proto vyrážejte na zdravotní procházky po méně frekventovaných cestách, popřípadě si každý den chvíli čtěte na zahradě či na balkoně.
Jsou roušky a respirátory účinné proti nákaze koronavirem?
Mezi rouškou a respirátorem existuje zásadní rozdíl – rouška totiž primárně slouží k ochraně okolí před nakaženým, zatímco respirátor chrání svého nositele před jeho okolím. Roušky jsou tedy vhodné zejména v případech, kdy je člověk již nakažený a chce před onemocněním chránit své okolí – i tak však ochrana rozhodně není stoprocentní, neboť molekuly viru jsou schopné projít skrze póry roušky. Ikdyž roušky nezabrání proniknutí viru, pomohou snížit riziko např. při kašlání nebo kýchání. Avšak po kýchnutí nebo zakašlání je potřeba roušku vyměnit za novou. Kašláním a kýcháním do rukou vzniká riziko kontaminace předmětů prostřednictvím rukou.
Zároveň se doporučuje zamezit kontaktu rukou s ústy, nosem a očima. Zároveň je v následujících týdnech opravdu nutné dbát na zvýšenou hygienu, mýt si často ruce a používat dezinfekční přípravky.
Posílení imunitního systému je priorita číslo jedna
Tělo se silnou imunitou totiž dokáže daleko snáze bojovat s viry a bakteriálními útoky, a pokud už k nákaze dojde, dokáže náš imunitní systém urychlit proces zotavení.
Jak posílit imunitní systém a vyhnout se tak virové nákaze?
• Jezte vyváženou stravu, bohatou na ovoce a zeleninu, tropické plody, mléčné výrobky, ryby, ořechy, semínka a luštěniny.
• Dodržujte pitný režim – pijte hlavně čistou vodu nebo zelený čaj.
• Dopřejte si dostatek odpočinku a relaxace.
• Snažte se vyvarovat stresu a přetížení organismu.
• Doplňte si vitamín C – jeho nedostatek může způsobit, že budete náchylnější k onemocněním.
• Nezapomeňte také na vitamín D – pro správné fungování imunitního systému je totiž velice důležitý a jeho nedostatek může vést k vyšší náchylností k akutním respiračním infekcím a chřipce.
Pokud chcete opravdovou imunitní vzpruhu, sáhněte po mikronizovaném betaglukanu. Tento doplněk stravy má podle vědeckých studií významný vliv na funkčnost imunitního systému.
Betaglukan nám pomůže zlepšit ochranu proti virům, parazitům, plísním nebo bakteriím. Díky betaglukanu je totiž v našem imunitním systému podpořena aktivita a funkčnost imunitních buněk (makrofágů a T-buněk/lymfocytů).
Ideální kombinací je užívání betaglukanu, vitamínu C a vitamínu D. Nemusíte však polykat tři pilulky najednou – denní dávka těchto tří důležitých složek je obsažena v každé kapsli betaglukanu 240+ od Natures.