Jak se časté užívání antibiotik projeví na naší imunitě?
V dnešní době jsme zvyklí řešit užíváním antibiotik i situace, které to rozhodně nevyžadují. Zaděláváme si tím však na nemalý problém, a to zejména při častém užívání širokospektrálních antibiotik, které nezlikvidují jen špatné bakterie, ale také ty správné, které nás naopak chrání před onemocněním a jsou tedy základem naší imunity. Při opakovaném užívání antibiotik také dochází k poškození střevní mikroflóry, alergickým reakcím, toxickým projevům organismu a v neposlední řadě také k oslabení naší imunity.
Vlivem oslabené imunity se pak jen velmi těžko dostáváme ze začarovaného kruhu – jakmile se zotavíme z jedné nemoci, brzy na náš organismus zaútočí nějaká další. A tak jsou u nás angína i chřipka na denním pořádku.
Lidé s oslabenou imunitou jsou unavení a mají sklon k různým nemocem ať už virového či bakteriálního původu. Často také dochází ke kožním problémům, jako jsou: ekzém, vyrážka, plíseň na rukou či nohou, lupy, rány se hojí velmi pomalu. U žen se může dostavit kvasinková infekce či různé výtoky.
Jak léčit imunitu oslabenou užíváním antibiotik?
Hlídejte si, aby váš jídelníček byl pestrý a obsahoval dostatek syrové zeleniny a ovoce. Nezapomínejte ani na luštěniny. Vynechte nezdravá jídla, polotovary, chipsy, jídlo z fast foodu, a pečivo jezte pouze z žitné mouky. Vynechte také cukr, jehož nadměrná konzumace zatěžuje organizmus a způsobuje mnohá onemocnění.
Zkuste podpořit svůj imunitní systém kvalitním doplňkem stravy. Dobře poslouží např. probiotika. Imunitní systém dokáže skvěle podpořit také vysoce čistý beta glukan (93 %), který je vyráběn z čerstvé hlívy ústřičné.
Prospěje vám také každodenní pobyt na čerstvém vzduchu, otužování, dostatek spánku a pečlivé dodržování pitného režimu. Dávejte si pozor na dlouhodobé působení stresu. Pokud můžete, stresovým situacím se raději vyhněte.
Obzvláště na podzim byste měli podpořit obranyschopnost organismu nejen vhodně zvolenou stravou, ale také pravidelným užíváním vitamínů a doplňků stravy, které pomohou nastolit rovnováhu ve vašem organismu. Budete tak odolnější proti onemocnění a předejdete škodlivému nadužívání antibiotik.
Pomůže i Beta glucan 240+
28. ledna 2017 at 17:28
Muzete mi , pls, vysvetlit, jakym zpusobem , ev. jakymi mechanismy poskozuji ATB imunitni system? To ze likviduji strevni mikrofloru vime vsichni, ale ze by mela antibiotika vliv na imunitu jsem jeste neslysel.
20. února 2017 at 21:10
Pane, stačí si přečíst wiki. Jak fungují antibiotika. Antibiotika fungují tak, že útočí na různé věci v organismu. Podle druhu. Někdy ničí stěny bakterií (jenže bakterie máme v těle i příznivé), jindy narušují syntézu některých bílkovin, využití (důležité) kyseliny listové v metabolismu, či narušují stěnu buňky apod. Více si to nastudujte sám. Článek je pravdivý. Já v tom kolečku bohužel jsem, lékařka se mě zřekla, neboť neví co teď se mnou a nic extra se jí dělat nechce. Antibiotika beru každé dva měsíce, takže se mi následně znovu opakují nemoci. V poslední době ani doktorka neurčila co to vlastně je a proč se mě to drží. Všem mohu doporučit nevěřit lékařům. Někteří se netrápí testy, natož zjišťováním co vlastně máte.. minimálně by nemuseli tolik předepisovat širokospektrální antibiotika, která léčí namátkou. Správně se ale kultivují antibiotika na míru, s čímž se málo kdo obtěžuje. To vás radši nechaj ostonat a pak vám vynadají že furt stonáte. Když vám je napíší, čtěte příbalový leták, můžete se tak vyhnout i velmi závažným vedlejším následkům. Může mezi ně patřit i leukemie. Načtěte si přírodní antibiotické rostliny a zeleninu a lečte s nimi jemnější průběh. Urychlíte uzdravení. Po užívání důsledně berte probiotika, jezte zeleninu, ovoce, otužujte se, hýbejte se. Já v tom sem a neví co se mnou. Kašlou na mě a já nevím bez pomoci jak z toho ven.
4. února 2017 at 19:48
likviduji všechno
6. března 2017 at 22:19
Antibiotika proste likviduji bakterie. Bez bakterii neni strevni mikroflora. Bez mikroflory telo neumi prijimat prospesne latky. Bez prospesnych latek neni imunita. Pri delsim uzivani silnych antibiotik dochazi i k porucham prijmu potravy..
5. dubna 2017 at 16:27
Nejlepší je přejít na čistou syrovou stravu nic vařenýho a nebudete potřebovat už nikdy žádného doktora.