Jak vypadá snížená imunita u dětí?

U dětí se porucha imunity projevuje zvýšenou náchylností k infekcím, které bývají vleklé a opakované. Většinou také špatně reagují na léčbu. U chlapců je tento jev dvakrát častější než u dívek.

Projevy snížené imunity u dětí

Bacil

V případě poruchy imunity bývá postižen dýchací systém, horní a dolní cesty dýchací, dále se projevují opakované záněty středního ucha a vedlejších nosních dutin, záněty hrtanu.

Snížená imunita se objevuje zejména u dětí ve věku půl roku, kdy miminko ztrácí protilátky od matky a začíná je vyrábět samo po kontaktu s infekcemi z okolí. Podobná situace nastává po nástupu do dětského kolektivu, kde je zvýšený tlak infekčního prostředí na imunitní systém. O opakovaných zánětech horních cest dýchacích mluvíme tehdy, když dítě onemocní více než šestkrát do roka.

Jak oslabenou imunitu u dětí léčit?

Zaměřte se na kvalitní stravu. Zdraví dětí můžeme ovlivnit především skladbou jídelníčku. (V případě kojených dětí je nutné změnit jídelníček matky). Základ by měla tvořit syrová zelenina, ovoce, saláty, celozrnné pečivo, luštěniny, pohanka, neloupaná rýže, klíčky a tofu. Nesmíme zapomenout ani na rostlinné oleje – olivový, mandlový, sezamový, lněný. Naopak omezit bychom měli výrobky z kravského mléka a maso. Dopřáváme si je maximálně 3x týdně. Cukr nahraďte zdravějšími variantami jako například hroznovým či ovocným cukrem, medem, ječným, kukuřičným nebo rýžovým sladem.

Účinně působí také rakytník, který je zdrojem vitamínů A, C a E. Vyzkoušejte také dávat dětem dýňová semínka – ta pro změnu obsahují zinek a železo. Skvěle na podporu imunity působí také hlíva ústřičná, která obsahuje betaglukan.
Pomůže i Dětský sirup s beta glukanem a vitamínem C